Hakkımızda

Hakkımızda

AGL Yatırım Grubu 2008 yılından bu yana Ahşap Dünyasında ses getiren ticaret, kurumsallaşma, gelişim projelerinin altına atılan başarılı imzalar ile oluşan tecrübe ve birikimin sonucu olarak “sektörün buluşma ve gelişim noktası” hedefiyle, yıllar içerisinde sektörde birçok yenilik ve gelişimin sağlanmasında öncü olmuş, Türkiye’nin orman ürünleri (ahşap ürünler) piyasasının en bilinen ve önde gelen markaları arasına girmeyi ortaya koyduğu vizyon ile başarmış kurumsal bir oluşumdur.

Türk kontrplak/plywood Ürünleri ve Markaları

Bugün Türkiye’de başta kontrplak/plywood ürünleri olmak üzere ahşap panel ürünlerinde çok geniş bir kitleye hitap eden AGL Yatırım Grubu, Türk Kontrplak üretimine açık destek vermektedir. Verdiği desteğin ve ortaya koyduğu “Türkiye’de markalaşmanın gelişimi ve önemi” vizyonunun bir parçası olarak, 
Türkiye kontrplak/plywood piyasasına sunduğu, tescil hakları kendisinde olan;  

İnşaat kalıpları için Turk’UAZ Plywood ve Redwood Plywood, 
Çatı kaplaması için RoofPAN Panel gibi (roofpan.com)

Yerli ürün ve markaları ile sektöre markalaşma noktasında önemli bir altyapı, bakış ve vizyon katmaktadır.

Türk kontrplak/plywood’unun ihracat ayağı; 
turkishplywood.com

Sahip olunan turkishplywood.com oluşumu ile Türk kontrplak/plywood’unun dünya pazarlarına açılabilmesi adına yüksek seviyede uluslararası tanıtım faaliyetleri ve bağlantılar gerçekleştirerek, özellikle son yıllarda artan bir ivmeyle gelişen yurtdışı satışları ile cari açığın kapanmasına katkı sunmaktadır.

Yurtdışı Kontrplak/Plywood Tedarik/İthalatı

LazerPLAK, PackPLAK, FLOORPLAK, rollerPLAK gibi Türkiye’de üretimi sağlanamayan ve farklı sektörler tarafından talep edilen kontrplak/plywood ürünlerinin beklenti dahilinde ve üzerinde kalite seviyesinde yurtdışından direk ithalat/tedariğini sağlayarak ihtiyaç duyan sektörlere dağıtım ve stok hizmetini sağlamaktadır.

Nordwest Hardwood U.S.A. 
Türkiye ve Bölge Temsilciliği

Dünyada küresel seviyede sayılı orman ürünleri üreticilerinden olan Amerika merkezli Nordwest Hardwood’un Türkiye ve Bölge Temsilciliği sorumluluğunu ve görevini cross, transit ticaret ve Türkiye’ye direk teslimat şekilleri ile yürütmektedir.

İş ve çözüm ortağı olarak benimsediği üreticiler, distribütörler ve marka sahipleri ile güçlü anlaşmalara imza atan AGL Yatırım Grubu, ulusal ve uluslararası dağıtım faaliyetlerini, konusunda uzman kadroları ile büyük bir hassasiyet içerisinde ve “hedefimiz memnuniyetiniz” ilkesi temelinde sürdürmektedir.  

Ahşap Global Dergisi

AGL Yatırım Grubu’nun ahşap dünyasında önemli bir paya sahip olan tomruk, kereste, plywood, kontrplak, osb levha, parke, sunta ve mdf ürün grupları ana ekseninde oluşan pazarı benimsemiş olan Medya ayağının merkezinde, 2014 yılından bu yana aylık olarak çıkarılan “Ahşap Global Dergisi” yer almaktadır. Sektöre olan hakimiyeti, sunduğu haberler, sektörün güncel konularına ve sorunlarına getirdiği farklı yaklaşımlar, sektörü ve pazarı yakından takip ederek bunlara ilişkin sunduğu makaleler ile sektörün tek dergisi konumunu sürdürmektedir.

Dijital Medya / Haber Merkezi – ahsapglobal.com

Ahşap Global Dergisi ile birlikte“ahsapglobal.com” olarak yayın hayatını sürdüren, ulusal ve uluslararası düzeyde  sektörel haberleri, gelişmeleri anlık olarak sunan ve her ay 300,000’nin üzerinde sektörel ziyaretçiyi ağırlayan ilk ve tek profesyonel web haber sitesidir. Dijital Medya tarafında buna ek olarak 1,000,000’a yakın sektör ilişkili hesaba ulaşan güçlü sosyal medya yapılanmasına sahiptir.

“Bir Arada ve Hep Birlikte”

AGL Yatırım Grubu bugün başta kontrplak/plywood olmak üzere ulusal ve uluslararası tedarik, dağıtım ve ticaret ağı, ithalat, ihracat, temsilcilikler, medya ve haber merkezi faaliyetleri ile Ahşap Dünyasının her noktasında sektöre hizmet vermekte, “bir arada ve hep birlikte” sloganıyla tanımlandırdığı sektörün birleşme ve buluşma noktası olma vizyonu ve hedefiyle yoluna emin adımlarla devam etmektedir.